PIDU KESET LINNA

Kohaküsimus on üks esimesi ja sealjuures kaelamurdvamaid, millega kõigil pulmapeo planeerijatel rinda pista tuleb. Isegi kui arvad, et Sul ei ole koha osas erilisi nõudmisi, siis tee üks katse: võta pliiats ja paber ning pane kirja kõik, mis Sulle tulevase peokoha osas oluline tundub. Võime lahjemat sorti mürki võtta, et see, mis paberile kirja saab kõlab umbes nii:

"Ideaalis võiks peopaik olla piisavalt lähedal, aga piisavalt kaugel. Mitte liiga väike ega liialt suur. Tähenduslik, aga mitte etteaimatav. Kergesti leitav, aga samas selline, kus varem käidud pole (vähemasti mitte peopidamise eesmärgil). Kõigi vajalike ühendustega ja ligipääsetav, aga samal ajal privaatne." Tundub nagu ajaksid sooja jäätist taga? Mnjah.

Enda kogemusest teame: kohaküsimus on üks hea peo võtmeküsimusi, ent oluline on sellesse mitte liigselt kinni jääda. Paljudel paaridel on oma salakoht, mis on neile eriliselt tähenduslik. Mõni ime siis, et pulmaplaane pidades tundub ainus loogiline mõte tähistada oma elu kõige ülevamat päeva just seal. Kui see paik juhtub olema aga seitsme maa ja mere taga, ligipääsetav vaid 2-kohalise kalapaadiga, nõuab külalistelt kohalejõudmiseks ebainimlikku pingutust või ähvardab vajalike lokatsioonide loomisega rahakotti korralikku auku hammustada, siis tasub kaaluda ka muid võimalusi.


Üheks alternatiiviks on pulmad keset linna, mis aitab ühekorraga lahti harutada ja ära lahendada mitu pulma sõlmküsimust.


Pulmapeo viimine paika, kus loodus on küll kaunis, aga puuduvad vajalikud lokatsioonid, tekitab kohe vajaduse läbi mõelda, mis saab külalistest peale peo lõppu. Kas organiseerida transport või leida kõigile külalistele lähikonnas majutus? Mõlema valikuga kaasneb omajagu uusi küsimusi. Linnapulma puhul on nii pruutpaar kui külalised oma valikutes vabamad. Suuremates linnades on peopaiku ja majutusasutusi ümberringi jalaga segada ning kindlasti leiad nende hulgast endale sobivaimad koostööpartnerid. Ei mingit keerulist logistikat. Igaüks saab peo lõppenuks lugeda endale sobival ajal. Ei mingit lavade ja ajutiste köökide püstitamist. Kõik vajalikud ühendused on olemas. See kõik hoiab peo planeerimisel kokku nii aega, raha kui närvirakke.


Mis aga saab sellest erilisest, hingelägedasest kohast? Meie usume, et pidu algab südamest ja see ongi ainus "õige koht", mida pulma puhul taga ajada. Oma erilist salapaika saate hoida vaid teile kahele, kas mesinädalaks või järgnevate pulma-aastapäevade tähistamiseks.


Eelmine
HEA PEO 5 REEGLIT
Järgmine
3 PÕHJUST, MIKS PEOLE "JAH" ÖELDA

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: