HEA PEO 5 REEGLIT

 Teinekord võib pidu ka täitsa kogemata kombel hästi välja kukkuda, ent üldiselt on tõenäosus selliseks vedamiseks umbes sama suur kui võita nurkademänguga 10 miljonit või et Põhja-Korea legaliseerib poppmuusika kuulamise. Siin on Sulle meie kogemusest mõned kuldreeglid, mis priima peo šansse Sulle soodsas suunas kergitavad. Olgu öeldud, et need on universaalsed ning kehtivad nii ise pidu plaanides kui ka juhul, kui oled otsustanud sündmuskorraldaja abi kasutada.
...

 1. Võta aega.

 Olenemata sellest, kellele peokorralduse usaldad, pea meeles alustada aegsasti. Kui teed selle ülesandeks nädal enne pidu mõnele kolleegile, on tulemus kas turvaliselt tagasihoidlik või selline, et ämbrikolinat on kaugele kuulda. Mõlemal juhul on peo hinnaks kellegi mustmiljon närvirakku ja lõpptulemus, mis ei pane ühtki külalist ahhetama. Karm tõde on see, et parimad peokohad ja artistid broneeritakse pikalt ette ning vähene ettevalmistusaeg kärbib tublisti võimalusi unelmate peo loomiseks ka professionaalse korraldaja abiga. Niisiis tasub planeerimist alustada võimalikult varakult, et ükski pähekaranud idee ei jääks realiseerimata üksnes ajapuuduse tõttu.

2. Eelarvesta.

 Peokorralduse Püha Graal: alusta alati numbritest! Nii väldid olukorda, kus oled oma unistustes 600 külalist ööbikukeeltest lookas peolaua taha nektarit rüüpama planeerinud, samal ajal kui Anne Veski koos Kanye Westiga laval duetti laulab ning ükssarvikud muusika taktis põlevatest rõngastest läbi kappavad. Kes tahaks sellisel kujutlusel minna lasta, kui ta kord end juba pähe pressinud on?

 Paljugi on tehtav, aga mitte kommiraha eest. Eelarvet planeerides ole realistlik ning kasuta oma ressursse targalt. Parimad kokkuhoiukohad leiad, kui tunned oma külalisi ja tead, kuhu fookus panna. Ehk on nimeka A-klassi artisti asemel mõttekas palgata mõni vinge uus tegija? Samal ajal jälgi, et mõistlikust kokkuhoiust ei saaks kole koonerdamine. Turgu tundva professionaali kaasamine on siinkohal kindlasti abiks tagamaks eelarves püsimine kvaliteedis järele andmata.

3.  Usalda.

 Koostööpartnereid, kes suuremas või vähemas mahus peokorraldusteenust pakuvad, on palju. Kui oled harjunud peoohje ise hoidma, võib olla keeruline neid käest anda. Ent nii nagu ühte kööki ei mahu kaht kokka, on ka peosaalis ruumi vaid ühele peakorraldajale. Kiusatust ise jooksu pealt programmi sekkuda on lihtsam vältida, kui olete planeerimisfaasis tublisti infot vahetanud ja olulistes punktides kokku leppinud. Üldiselt ilmnevad võimalikud ebakõlad just planeerimise käigus ning ära kõhkle sel juhul oma sisetunnet usaldamast.  

 4. Ole Sina ise.

 Iga pidu olgu oma peremehe nägu. Planeerimist alustades mõtle hoolega läbi, mis on need väärtused,  mis on sulle olulised ja võiksid ka sinu peos peegelduda. Need märksõnad määravad suuresti ära sündmuse stiili ja on selgrooks väiksematele detailidele. Kui võtad lähtekohaks, et "tahaks sellist pidu nagu naabri Reinul eelmisel aastal" võib tulemus olla küll pealtnäha ilus, ent isikupäratu.

 Lisaks on hulk pidusid, mille inimesed oma peas pannud kindlasse raami. Pulm olgu valge ja matus must, juubel väärikas ja    aastalõpupidu ilutulestikuga. Ent kui kõhkled, kas tahad neisse raamidesse mahtuda, siis küsi endalt - kas see paneb mind end   hästi tundma? Sinu pidu, Sinu reeglid. Kõik, mis on Sinu nägu ja paneb Sind end hästi tundma, on õige ja sobilik. Julge mõelda   kastist välja ning reegleid rikkuda ning tulemuseks on kordumatu ja Sinu nägu pidu.


 5.  Naudi!

 Parimad peod on need, kus võõrustajal on oma külaliste jaoks päriselt aega. Kui peo peremees on end ettevalmistustuhinas oimetuks jooksnud või üritab külaliste tervitamise vahel ka korraldaja rollis püsida, tõmbab see kõigi meeleolu alla. Sama lugu on siis, kui peokorraldus on pandud mõne teise peoseltskonna liikme õlule, kelle jaoks oodatud peost saab sel viisil lihtsalt pikale veninud tööpäev tavalisest šikimas riietuses. Kaasates abilisi väljastpoolt peoseltskonda lood kõigile   võimaluse täiel rinnal pidu nautida.
Järgmine
PIDU KESET LINNA

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: