3 PÕHJUST, MIKS PEOLE "JAH" ÖELDA

Keerulistel ja kokkuhoidu nõudvatel aegadel on ettevõtte ühisüritused ja firmapeod tihti esimesed, mis üle eelarveparda lennutatakse. Üksiti on see mõistetav - kui arved tahavad maksmist, lauake katmist ja töö tegemist, siis võib pidu oodata. Ja kas ongi sobilik tähistada midagi ajal, mil tulevik tundub must ja trööstitu nagu Juhan Liivi lagi? Meie ütleme, et on. Siin on Sulle kolm valiidset põhjust, miks ei maksa tähistamist väärt hetki homse varna lükata.

...

 1.Tähistamine toetab vaimset tervist


Iga päev veeretab meie teele muresid ja rõõme. On üsna loomupärane, et esimestega silmitsi seismine võib juba iseenesest peotuju peletada. Ent vaimse tervise seisukohalt on ülioluline osata väikeseid rõõmuhetki ja edusamme märgata, neid pjedestaalile tõsta ning leida viise tähistamiseks.

Lapsel tuli hammas ära? Leidsid peenrast esimese maasika? Naabri koeral on sünnipäev või olid tööl tubli? Kõik on tähistamist väärt! Nii õpetad aju märkama ja reageerima Sinu elus toimuvale positiivsele ning spontaanse mikropeoga saad peomütsi pähe tõmmata ka kõige hallimale argipäevale.


Tähistamisele reageerib ka ajukeemia: stressihormoon kortisool asendatakse hea enesetunde hormoonidega nagu oksütotsiin, dopamiin, serotoniin ja endorfiinid. Iga päev väikeseid hetki tähistades hoiad ja turgutad oma vaimset tervist.

2. Pidu ühendab.

Elekter on kallis. Hinnad tõusevad. Energiakriis on ukse ees ja odavat gaasi ei ole ega tule. Võib ju tähistamist väärivaid hetki edasi lükata ootuses, et maailm rahuneb ja endisesse sängi loksub. Sellisesse, kus pole sõdu, viiruseid ega jalust nõrgaks võtvaid elektriarveid. Ent kes siis ütleks, millal ja millega see kõik lõppeb?


Elu läheb alati edasi. Igas ajas, kui tahes raskes, on läinud. Igal ajal, kui tahes raskel, jäävad alles hetked, mida tähistada. Need on hetked, mis annavad meile päriselt energiat ja jõudu edasi minna. Raskused tulevad ja lähevad ning need võivad inimesi liita või lahutada. Meie oleme kindlad, et pole paremat inimeste ühendajat kui hästi õnnestunud pidu.3. Pidu kui investeering

Kokkuhoidu nõudvatel aegadel on ettevõtte ühisüritused ja firmapeod tihti esimesed, mis üle eelarveparda lennutatakse. Üksiti on see mõistetav - kui arved tahavad maksmist, lauake katmist ja töö tegemist, siis võib pidu oodata. Viib see kõvasti rohkem raha välja kui sisse toob. Või kas ikka on nii?


Ettevõtte ühisüritus ei ole kunagi lihtsalt pidu. Ühisüritused loovad uudseid võimalusi suhtlemiseks ning mõjutavad meeskondade dünaamikat, omades seeläbi ettevõttele palju suuremat mõju kui ehk esmapilgul paistab. Kui eelarveking pitsitab, siis enne lõplikku peost loobumist proovi läheneda asjale uuest vaatevinklist. Muutunud olud on alati hea võimalus proovida midagi uut. Mis oleks, kui tähistaks seekord teisiti kui teie ettevõttes tavaliselt kombeks? Mängureeglite muutmine aitab püsida eelarves ning tulla välja täiesti omanäoliste peokontseptsioonidega. Tulemuseks on rahulolev, motiveeritud ja lõõgastunud töötaja, kelle võib julgelt kirjutada peo aktiva poolele.


Eelmine
PIDU KESET LINNA

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: