3 PÕHJUST, MIKS PEOLE "JAH" ÖELDA

Keerulistel ja kokkuhoidu nõudvatel aegadel on ettevõtte ühisüritused ja firmapeod tihti esimesed, mis üle eelarveparda lennutatakse. Üksiti on see mõistetav - kui arved tahavad maksmist, lauake katmist ja töö tegemist, siis võib pidu oodata. Ja kas ongi sobilik tähistada midagi ajal, mil tulevik tundub must ja trööstitu nagu Juhan Liivi lagi? Meie ütleme, et on. Siin on Sulle kolm valiidset põhjust, miks ei maksa tähistamist väärt hetki homse varna lükata.

...

 1.Tähistamine toetab vaimset tervist


Iga päev veeretab meie teele muresid ja rõõme. On üsna loomupärane, et esimestega silmitsi seismine võib juba iseenesest peotuju peletada. Ent vaimse tervise seisukohalt on ülioluline osata väikeseid rõõmuhetki ja edusamme märgata, neid pjedestaalile tõsta ning leida viise tähistamiseks.

Lapsel tuli hammas ära? Leidsid peenrast esimese maasika? Naabri koeral on sünnipäev või olid tööl tubli? Kõik on tähistamist väärt! Nii õpetad aju märkama ja reageerima Sinu elus toimuvale positiivsele ning spontaanse mikropeoga saad peomütsi pähe tõmmata ka kõige hallimale argipäevale.


Tähistamisele reageerib ka ajukeemia: stressihormoon kortisool asendatakse hea enesetunde hormoonidega nagu oksütotsiin, dopamiin, serotoniin ja endorfiinid. Iga päev väikeseid hetki tähistades hoiad ja turgutad oma vaimset tervist.

Loe lisaks

PIDU KESET LINNA

Kohaküsimus on üks esimesi ja sealjuures kaelamurdvamaid, millega kõigil pulmapeo planeerijatel rinda pista tuleb. Isegi kui arvad, et Sul ei ole koha osas erilisi nõudmisi, siis tee üks katse: võta pliiats ja paber ning pane kirja kõik, mis Sulle tulevase peokoha osas oluline tundub. Võime lahjemat sorti mürki võtta, et see, mis paberile kirja saab kõlab umbes nii:

"Ideaalis võiks peopaik olla piisavalt lähedal, aga piisavalt kaugel. Mitte liiga väike ega liialt suur. Tähenduslik, aga mitte etteaimatav. Kergesti leitav, aga samas selline, kus varem käidud pole (vähemasti mitte peopidamise eesmärgil). Kõigi vajalike ühendustega ja ligipääsetav, aga samal ajal privaatne." Tundub nagu ajaksid sooja jäätist taga? Mnjah.

Loe lisaks

HEA PEO 5 REEGLIT

 Teinekord võib pidu ka täitsa kogemata kombel hästi välja kukkuda, ent üldiselt on tõenäosus selliseks vedamiseks umbes sama suur kui võita nurkademänguga 10 miljonit või et Põhja-Korea legaliseerib poppmuusika kuulamise. Siin on Sulle meie kogemusest mõned kuldreeglid, mis priima peo šansse Sulle soodsas suunas kergitavad. Olgu öeldud, et need on universaalsed ning kehtivad nii ise pidu plaanides kui ka juhul, kui oled otsustanud sündmuskorraldaja abi kasutada.
...

 1. Võta aega.

 Olenemata sellest, kellele peokorralduse usaldad, pea meeles alustada aegsasti. Kui teed selle ülesandeks nädal enne pidu mõnele kolleegile, on tulemus kas turvaliselt tagasihoidlik või selline, et ämbrikolinat on kaugele kuulda. Mõlemal juhul on peo hinnaks kellegi mustmiljon närvirakku ja lõpptulemus, mis ei pane ühtki külalist ahhetama. Karm tõde on see, et parimad peokohad ja artistid broneeritakse pikalt ette ning vähene ettevalmistusaeg kärbib tublisti võimalusi unelmate peo loomiseks ka professionaalse korraldaja abiga. Niisiis tasub planeerimist alustada võimalikult varakult, et ükski pähekaranud idee ei jääks realiseerimata üksnes ajapuuduse tõttu.

2. Eelarvesta.

 Peokorralduse Püha Graal: alusta alati numbritest! Nii väldid olukorda, kus oled oma unistustes 600 külalist ööbikukeeltest lookas peolaua taha nektarit rüüpama planeerinud, samal ajal kui Anne Veski koos Kanye Westiga laval duetti laulab ning ükssarvikud muusika taktis põlevatest rõngastest läbi kappavad. Kes tahaks sellisel kujutlusel minna lasta, kui ta kord end juba pähe pressinud on?

 Paljugi on tehtav, aga mitte kommiraha eest. Eelarvet planeerides ole realistlik ning kasuta oma ressursse targalt. Parimad kokkuhoiukohad leiad, kui tunned oma külalisi ja tead, kuhu fookus panna. Ehk on nimeka A-klassi artisti asemel mõttekas palgata mõni vinge uus tegija? Samal ajal jälgi, et mõistlikust kokkuhoiust ei saaks kole koonerdamine. Turgu tundva professionaali kaasamine on siinkohal kindlasti abiks tagamaks eelarves püsimine kvaliteedis järele andmata.

3.  Usalda.

 Koostööpartnereid, kes suuremas või vähemas mahus peokorraldusteenust pakuvad, on palju. Kui oled harjunud peoohje ise hoidma, võib olla keeruline neid käest anda. Ent nii nagu ühte kööki ei mahu kaht kokka, on ka peosaalis ruumi vaid ühele peakorraldajale. Kiusatust ise jooksu pealt programmi sekkuda on lihtsam vältida, kui olete planeerimisfaasis tublisti infot vahetanud ja olulistes punktides kokku leppinud. Üldiselt ilmnevad võimalikud ebakõlad just planeerimise käigus ning ära kõhkle sel juhul oma sisetunnet usaldamast.  
Loe lisaks